Vyskladaj si eurotrip v 5 krokoch

Najlepšie veci sú vždy neplánované. Napríklad neplánovane naplánovaná 3 týždňová dovolenka…

Neustále vyhľadávam nové zaujímavé miesta či udalosti, takže si ani nepamätám, ako som našla DNX konferenciu pre digitálnych nomádov a freelancerov. Väčšinou pri výbere miest sa riadim pocitmi – miesto či udalosť ma musí nadchnúť natoľko, že na to nebudem vedieť prestať myslieť. Presne to sa stalo s DNX aj keď sama (ešte) nie som digitálny nomád.

"Ak o tom nemôžete prestať premýšľať, asi to stojí za to."
Autor neznámy

Tu rozhoduje to, koľko dní dovolenky mi zostalo a aké plány mám ešte do konca roka.

Tentokrát sa mi podarilo vyskladať 14 dní (vďaka Bohu za sviatky!) čo robí aj s víkendami 20 dní. Teda stihnem konferenciu, rodinnú dovolenku a pár miest medzi tým.

Jediné čo som mala isté bol Lisabon a Thessaloniki. Otvorila som teda mapu a hľadala ideálnu cestu, ktorá by bola nová, zaujímavá a časovo realizovateľná.

Všetko je to ale nanič, pokiaľ medzi mestami nie sú spoje. Tie vyhľadávam cez Skyscanner. Majú perfektnú funkciu vyhľadávania leteniek ,Kamkoľvek, takže si viem jednoducho vyhľadať nielen najlacnejšiu letenku, ale tiež zistiť kde všade sa pravidelne letí a v akých cenách. Ako vyhľadávať letenky som už písala v tomto článku.
Lisabon – Porto – Barcelona – Marseille – Genoa – Pisa – Rome – Thessaloniki
Lisabon – Porto – Carcassonne – Perpignan – Paris – Thesaloniki
Lisabon – Porto – Barcelona – Paris – Sofia – Thessaloniki
Možností je viac ale nakoniec rozhodne až:

V každom meste ostávam minimálne 24 hodín a snažím sa ostať dlhšie pokiaľ ide o väčšie mestá.

V tomto prípade som chcela ísť najprv do Lisabonu, aby som neskôr nebola časovo obmedzená. Najlacnejšia letenka odtiaľ je do Porto a letí pravidelne. Porto je menšie mestečko a v pláne mám aj veľké mestá, tak som si prirátala 24 hodín a najlacnejšia letenka bola do Barcelony.

Z Barcelony som hľadala aj autobusy na francúzske pobrežie, avšak zvolila som letenku do Paríža – stále kontrolujem časy, kedy má lietadlo prílet a odlet. Ak mám prílet večer, odchádzať na druhý deň ráno sa mi neoplatí. Hrám sa teda s dátumami a rôznymi časmi – občas treba vynechať najlacnejšiu voľbu a zaplatiť pár eur viac aby sme z tej dovolenky mali aj niečo viac než len čakanie na letiskách.

Paríž mal dve možnosti – lacnejšia letenka do Sofii alebo deň neskôr Thessaloniki. Skontrolovala som si spoje medzi Sofiou a Gréckom a po zrátaní výdajov za túto trasu som radšej zvolila Thessaloniki.

V Grécku ostávam najdlhšie, keďže sa pripájam k rodine, avšak oni dovolenkujú do októbra a ja sa musím vrátiť do práce.

Letenka zo Skopje do Budapešti bola lacná a v skvelom termíne – stihnem aj jednodňový výlet do Kosova.

Treba mať na pamäti, že najlacnejšia možná letenka môže znamenať dodatočné výdaje (dojazd, nocľah) či komplikácie (málo času).

Celý plán odletov a príletov si spisujem, kontrolujem a keď som si istá že sa mi to tak páči, kupujem letenky jednu po druhej.

Tentokrát to bude teda:

Budapešť – Lisabon – Porto – Barcelona – Paríž – Thessaloniki – Skopje -(Kosovo) – Budapešť

Kúpila som teda 6 leteniek – najdrahšiu za 89€ , najlacnejšiu za 10€, spolu za letenky na 20 dňovú dovolenku do 5 štátov = 193€

€/ jedna letenka

Keď už mám letenky isté, rezervujem si vstupne ubytovanie cez Booking.com. Vyhľadáva i množstvo hostelov a veľa ponúk má zrušenie rezervácie, do istého dňa, zadarmo. Taktiež vyberám ubytovanie kde môžem platiť až na mieste.

Väčšinou sa mi darí rezervovať miesta mesiac dopredu, čo je vždy lepšie lebo ceny s blížiacim sa termínom stúpajú.

Ponuky ešte občas prehľadávam – podarilo sa mi už pár krát natrafiť na ešte lepšiu cenu. Popri tom hľadám aj na couchsurfingu. Viac o ubytovaní sa dočítate v tomto článku.

0Shares
0