"Precestujem celý svet a potom sa rozhodnem, kde chcem žiť."

Z tejto vety sa mamka smiala celé moje detstvo. Úsmev jej však zmizol, keď som v 16-tich odišla do Grécka na letnú brigádu. O rok neskôr som letela do Anglicka a v 19-tich som sa tam presťahovala. A tak to celé začalo..

Patricia Travels

Patricia Travels

Volám sa Patrícia a Patricia Travels je blog pre všetkých, ktorí ešte stále tvrdia, že cestovať nie je také jednoduché. Že na to potrebuješ v prvom rade kopec peňazí a času, že je to na úkor kariéry alebo že sa to jednoducho nedá! 

Zároveň je pre všetky ženy, ktoré sa boja vycestovať samé. Ktorým rodina aj priatelia hučia do hlavy, že tam vonku je to nebezpečné a určite ich niekde okradnú, znásilnia alebo rovno zabijú.

Patricia Travels je denníkom mojich skúseností z ciest. Z lásky k cestovaniu a celej tej nádhernej krajiny zvanej svet – pretože poznávať je tá najkrajšia činnosť akej sa môžeš venovať.

Bývala som dva mesiace v Grécku, rok v Maďarsku, tri roky v Anglicku a rok v Poľsku.

Momentálne som v rodných Košiciach a práve príchod domov ma donútil vymyslieť spôsob, ako spojiť pohodlie domoviny a všetky moje cestovateľské túžby v jedno.

Patricia Travels

Gran Canaria, Španielsko

Cestou Necestou v Poprade

Paríž, Francúzsko

"Človek dokáže úplne všetko, čomu uverí, a uverí úplne všetkému, čo súladí s volaním jeho srdca."

Dnes je s troškou šikovnosti možné všetko, čo si človek zaumieni. Mojim cieľom je ťa inšpirovať aby si si plnil svoje, nie len cestovateľské, sny. Práve preto organizujem stretnutia košických cestovateľov (Košice Travels MeetUp) , cestovateľské prednášky a workshopy.

Dôležité je nebáť sa plniť si svoje sny

Po strednej škole som sa odsťahovala do Anglicka a po troch rokoch fyzicky náročnej práce som začínala veriť tomu, že už nikdy nič nedokážem. Ako inak sa dá cítiť v odľahlom sklade na vysokozdvižnom vozíku v reflexnej veste a spoločnosti stoviek nešťastných ľudí?

Vtedy som prvýkrát pochopila, aký veľký dokáže byť ľudský strach zo zmeny – keď som sa rozhodla odísť, všetci ma začali prehovárať a dokazovať mi, že na mňa už nič lepšie nečaká.

Rozhodla som sa – pri každom veľkom rozhodnutí musí byť môj ďalší krok krokom k lepšiemu.

A tak som vyskúšala autostop, bývala v Poľsku, učila sa jazyky, vrátila sa do rodných Košíc, začala cestovať sama, strávila niekoľko mesiacov v Paríži pracovne, začala blogovať a organizovať prednášky a vlastné podujatia a nakoniec som sa dopracovala až k práci mojich snov.

Dnes mi moji anglický kolegovia píšu: “Neverím, že ešte stále cestuješ.” A ja pritom iba žijem svoje sny.

 

"Čo všetko som stratil v obave, že niečo stratím."
Paulo Coelho
Patricia Travels

Porto, Portugalsko

Preto viem, že nie je dôležité kde si, kto si a čo robíš –  pokiaľ máš štipku odvahy a silnú vieru v to, po čom túžiš, nič nie je nemožné.