Lacné letenky – kde ich hľadať?

Vždy keď poviem -Kúpila som letenky..- ľudia na mňa prekvapene pozerajú mysliac si, že musím zarábať tisíce. Keď som kúpila letenky na Kanárske ostrovy, pýtala som sa známych, koľko si myslia že ma to stálo. Odpovede boli od 300 až do 800 € ! Pritom všetky základné výdaje (letenky + transfery + ubytovanie) ma nestáli ani 300€.

Wizz air lietadlo pred nástupom - majú tiež lacné letenky

Samozrejme, keď chcem ušetriť, využívam nízkonákladové spoločnosti, čo znamená bez jedla na palube (ani pri dlhých letoch), žiadny zábavný systém či extra pohodlné kreslá, lietanie väčšinou na menšie, vzdialenejšie letiská a extra príplatky za všetko – batožinu, check-in na letisku, miestenku, prioritný nástup atď. Ostáva to teda na našich prioritách – ja si radšej za ušetrené peniaze kúpim ďalšiu letenku 🙂

Najšikovnejší vyhľadávač ktorý používam je Skyscanner. Je už aj v češtine a veľmi ľahko sa v ňom dá zorientovať.

Jediné, čo musíš zadať je miesto odletu – aj tu máš možnosť zadať napr. Slovensko a vyhľadá ti lety zo všetkých letísk danej krajiny.

Pokiaľ ešte nevieš kam chceš ísť (čo je v mojom prípade skoro stále), po kliknutí na políčko ,kam, ti ukáže možnosť ,kamkoľvek,

Nemusíš vedieť ani dátum cesty – zvolíš si deň, alebo mesiac alebo možnosť ,najlacnejší mesiac,.

Po vyhľadaní ti ukáže všetky dostupné destinácie a po rozkliknutí dostaneš zoznam letísk, z ktorých sa do danej destinácii lieta. Ako posledné ti ukáže pekný rozpis na celý mesiac. Teraz ti už len ostáva vybrať si vhodný dátum a prijateľnú cenu.

V poslednom kroku ti vyhľadáva aktuálne ceny leteckých spoločností, alebo i predajcov. Najviac sa väčšinou oplatí kupovať priamo cez leteckú spoločnosť. Vyber si a presmeruje ťa na ich stránky, kde môžeš už kupovať.

Neviaž sa na konkrétny dátum, pokiaľ nemusíš, a radšej si vyber v práci dovolenku podľa leteniek, nie naopak.

Používaj funkciu ,Najlacnejší mesiac, aby si získal prehľad o cenách v priebehu roka. Sleduj ceny pravidelnejšie vrámci mesiaca a urob si prehľad, koľko priemerne stojí letenka. Ak aj nekúpiš tú najlacnejšiu, môžeš sa vyhnúť tej najdrahšej.

V poslednom kroku, keď už máš vybratý konkrétny dátum, si vieš nastaviť ,Dostávať upozornenie na cenu,. Príde ti emial ak sa zmení cena.

Skús si vyhľadať jednosmerné letenky tam aj naspäť – zvlášť. Ak vyhľadávaš spiatočné letenky, ceny sa môžu jemne obmieňať vzhľadom k tomu aký dátum si vyberáš.

Môžeš tráviť dovolenku v Amsterdame, ale letieť z Eindhovenu. Vlakom cestuješ 1 hod 30 min za 19,20€, ale letenka Eindhoven – Brno / Debrecen stojí približne 20€. Letenka Amsterdam – Praha / Budapest priemerne 80€. Ušetríš polovicu a uvidíš viac!

0Shares
0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *