Karneval v Benátkach za 120€

– Neboj sa, nebudem sa predsa v noci túlať temnými uličkami – rozhodne nie je vhodné hovoriť rodičom, ak ideš do Benátok. Tam si nerátaš, koľko krát si sa stratil, ale koľko krát si vedel kde si. Ešte aj Google mapy ti po intenzívnom hľadaní napíšu – zdá sa, že ťa nemôžeme nájsť –

Letenky z Budapešti stoja okolo 30€. V období karnevalu sú vyššie, no podarilo sa mi kúpiť na posledný karnevalový víkend za 35€.


Benátky majú dve letiská. Priletela som na Venice – Marco Polo, ktoré je hneď pri mori. Odtiaľ, ak chceš prísť v štýle, môžeš ísť do mesta loďou. Jedna cesta stojí 15€. Ja som mala vo vrecku 5€, takže ma klasicky ATVO bus odniesol na Santa Catalinu. Tu sa cesta končí a všetky muchy autá sa otáčajú, alebo parkujú.

Srdce mi plakalo keď som platila 40€ za jednu noc v hostely v 6 lôžkovej izbe. Asi najdrahší hostel, v akom som kedy bola, a nie, izbu v hotely by som za to nemala. Bol karnevalový víkend v Benátkach! Našťastie, hostel bol aspoň blízko centra, pri Ca’ d’Oro a hlavnej ulici z centra na stanicu, čo výrazne zvyšovalo šancu, že ho neskôr nájdem.

V ten večer som ešte stihla jedno kolečko okolo mesta, Spritz (taliansky alkoholický nápoj z Prosecca, Aperolu a sódy) a na zastávke Ferrovia som nasadla na Waterbus 1. Keď nastúpiš v smere na Lido S.M.E. prevedie ťa pozdĺž Canal Grande, odkiaľ je vidieť všetky známe pamiatky mesta. Cesta na hlavné námestie trvá 35 minút a najlepšie je vybrať sa večer keď je všetko krásne osvetlené. Cena za jednu jazdu je 7,50€.
karneval v Benátkach

Corte Nova

Bočná ulička od hlavnej Via Guiseppe Garibaldi. Pri vchode stálo aspoň 15 vysmiatych ľudí komentujúc ,,čaro Benátok,, Úprimne, kedy si naposledy pral malé aj veľké uteráky všetkých farieb v jeden deň?

karneval v Benátkach

niekde v Castello oblasti​

Stačí sa zatúlať hlbšie do mesta a nájdeš starčekov bafkať cigary na oknách, mužov čo idú umývať svoje lode, ženy čo naťahujú prádlo a rozvoniavajú ulicu avivážou a deti na futbalovom ihrisku (áno, aj to majú pri Consorzio Venezia Nuova)

Druhý deň som bola asi v každej časti mesta. Podvečer som sa ohlásila v druhom hostely za 15€ a utekala na večeru – pizza, Spritz a futbal 🙂 Podnik bol menší, no mal výbornú atmosféru a všetkých čašníkov úplne rovnakých, ako cez kopírku. Večera ma stála 12€, čo bola na hlavnú ulicu super cena.

Ráno o 7 som už sedela vo vlaku smerom na Lake Garda – Sirmione a Veronu.

Výdaje za víkend v Benátkach počas karnevalu:
Letenka z BUD 35€
Ubytovanie 55€
Letenka z Venice – Treviso 30€
Základné výdaje 120€

Zážitok – na nezaplatenie 🙂

0Shares
0