Prečo ísť na Kanárske ostrovy

Nádherné pláže, teplo,  slnko a nedotknutá príroda – to všetko patrí ku Kanárskym ostrovom. Ak ešte nevieš kam tento rok na dovolenku, mám pre teba skvelý tip!

  • Kanárske ostrovy patria Španielsku, takže sa tam dostaneš i na občiansky preukaz
  • Tvorí ich 7 hlavných ostrovov sopečného pôvodu
  • Nachádzajú sa 100 km západne od Maroka, a sú 1000km vzdialené od Španielska
Viac na hellocanaryislands.com

Tenerife

Najviac turistický ostrov so všetkým, čo si môžeš priať – pláže, príroda, hory, nákupné centrá ale aj celoročné golfové parky či sledovanie veľrýb.

Fuerteventura

Dlhé letné dni, silný vietor a vlny do 2 metrov – raj pre milovníkov vodných športov. Čaká tam množstvo divokých pláži, 150km pláži s bielym pieskom a vulkány.

Gran Canaria

Na tomto ostrove je všetko v jednom – čierne, biele i zlaté pláže, borovicové lesy aj piesková duna a turistické mestečká plné života. Podobne ako Tenerife tu nájdeš všetko. Aj množstvo turistov.

Lanzarote

Ostrov ako z iného sveta plný farebných skál, vulkánov a lávových útvarov, pripomínajúcich prechádzku po Marse. Perfektné miesto najmä pre športovcov.

La Palma

Nedotknutá príroda, nádherné pláže, prehistorické lesy, hlboké rokliny, vulkány a najkrajšia nočná obloha na celom svete – na ostrove sa nachádza jedno z najlepších observatórií (viac na starsislandlapalma.en )

La Gomera

Nazývaný tiež magickým ostrovom – prehistorciký les, dych berúce útesy, čierne pláže a priezračne čistá voda. Raj pre milovníkov turistiky – 600km označených turistických chodníkov po celom ostrove.

El Hierro

Útek od bežného sveta a turistov! Pestrý podmorský svet, husté lesy, útesy, lávové útvary a kľud v lone prírody.

Ostrovy majú dlhé slnečné dni a teplé počasie po celý rok.

Určite preto nezabudni na opaľovací krém a klobúk!

V noci však teplota výrazne klesá a z Atlantiku fúka studený vietor, preto je dobré mať so sebou aj niečo teplejšie.

Najlepšie mesiace sú máj a jún, kedy je už teplé počasie a zároveň stále málo turistov a lepšie ceny.

Kanarske ostrovy lacno

Kanárske ostrvoy nie sú po kanárikoch

Sú dve teórie, ako vznikol názov Kanárske ostrovy. Prvá hovorí o pomenovaní po psoch, ktoré obývali ostrov - Presa Canario. Druhá, viac pravdepodobná, sa vzťahuje k pôvodným obyvateľom ostrova zo severnej Afriky, z kmeňa Canarii. Latinské sloveso ,canere, tiež znamená spievať. Na ostrove La Gomera sa ešte dodnes zachoval pre-hispánsky hvízdavý jazyk Silbo Gomero.

Za 8 dní na Gran Canarii v júni minulého roku som zaplatila presne 201,89€! (letenky z Krakova + ubytovanie v apartmáne pri pláži s veľkou terasou)

Ceny sú tam približne rovnaké ako v kontinentálnej časti Španielska, s výnimkou turistických miest ako Maspalomas – káva bola 2x drahšia ako v hlavnom meste Las Palmas!

Ak ti nádherná príroda, ostrovný šarm a dobré ceny stále nestačili:

- celoročná teplota medzi 15 - 30°C

- 1/3 všetkých druhov delfínov a veľrýb pláva vo vodách okolo ostrovov

- perfektné syry a víno

- ďalej med, olivy, ryby, rum, Mojo korenie

Kanárske ostrovy si získali moje srdce a rozhodne sú miestom, kam sa oplatí vrátiť.  

Pokiaľ nevieš ako si poskladať dovolenku na Kanárskych ostrovoch za pár korún bez cestovky, napíš mi svoje priania a vyskladám ju za teba.

Nezabudni lajkovať a zdieať 🙂

0Shares
0